Joanna Strzeszewska

Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Uprawnienia Instruktora rekreacji ruchowej zdobywałam pod okiem p. trener Wąsowskiej w 1994r. Absolwentka Wydz Wet. w Warszawskiej SGGW., Przez wiele lat prowadziłam praktykę weterynaryjną aby ostatecznie w 2016 r zająć się stworzeniem od podstaw profesjonalnego ośrodka jeździeckiego, którego celem jest szkolenie dzieci i młodzieży. Podczas zajęć z dziećmi ogromną wagę przykładam do starannej nauki równowagi , prawidłowego dosiadu i bezpiecznego zachowania się przy koniu zarówno podczas jazdy konnej jak i tzw pracy z ziemi. W zależności od wieku i stopnia edukacji moich podopiecznych wprowadzam jak najwięcej elementów zabawy i wzajemnej wspólpracy podczas treningów . Dzięki takiemu podejściu i urozmaiconym zajęciom moi podopieczni w harmonijny sposób zaczynają samodzielnie jeżdzić.

Niezwykle starannie podchodzę również do wyboru i wyszkolenia koni, które pracują z dziećmi – większość z nich została wyszkolonych w naszym ośrodku od podstaw, niektóre z nich są również naszej hodowli.

Moi podopieczni z powodzeniem zdają odznaki jeździeckie, startują w zawodach rangi regionalnej i ogólnopolskiej, w tym Cavaliada Future. Zdobywają medale w MWiM, finałach Ligi Mazowsza a przede wszystkim jeżdżą z uśmiechem, co jest największą nagrodą i motywacją do dalszej pracy

Ewa Strzeszewska 

Instruktor jazdy konnej PZJ. Ewa jest czynną zawodniczką w dyscyplinie skoki przez przeszkody, posiada w niej licencję drugiego stopnia.
Z końmi rodzinnie związana jest od najmłodszych lat. Swoją przygodę z tym sportem, a dokładniej ze skokami przez przeszkody, zaczęła jeżdżąc na kucu Inku, który do tej pory uczy dzieci w naszym klubie. Udało się tej parze zakwalifikować i wziąć udział w Cavaliadzie Future – jednym z największych wydarzeń jeździeckich w Polsce.

Obecnie posiada trzy konie, które przygotowuje do startów w zawodach zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Ewa: „Moje metody pracy z końmi, oparte na współpracy z najlepszymi trenerami w Polsce, wiedzy zdobytej podczas zdanego kursu na stopień instruktora jazdy konnej PZJ i własnym doświadczeniu, staram się przekazać podczas starannie przemyślanych treningów z jeźdźcami naszego klubu. Na prowadzonych przeze mnie zajęciach panuje swobodna atmosfera, która w połączeniu z indywidualnym podejściem gwarantuje porządane efekty i radość z jazdy.”

Emilka Gromek

Konno jeżdzi odkąd tylko pamięta, a konie w jej rodzinie były od zawsze. Jest właścicielem Marley’a, który czasem pracuje również pod młodymi osobami w szkółce. Posiada Brązową odznakę Jeżdziecką i jest dyplomowaną instruktorką rekraacji ruchowej ze specjalnością jazda konna. Emilka prowadzi zajęcia w naszej szkółce i charakteryzuje ją indywidualne i profesjonalne podejście do każdego jeźdźca zależne od jego poziomu i potrzeb. Na prowadzonych jazdach będzie wprowadzać jeźdźców nie tylko w znane konkurencje jak np. skoki czy ujeżdżenie, ale również w mniej popularne, a równie ciekawe.

Będzie starała się Was zainteresować nową dyscypliną jaką jest TREC-Wszechstronny Konkurs Konia Turystycznego. Polega on głównie na sprawdzeniu poziomu zgrania konia z jeźdźcem podczas jazdy w terenie. Zawodnicy i konie zdobywają umiejętności jak bezpiecznie i sprawnie pokonać przeszkody terenowe takie jak otwieranie i zamykanie bramki, slalom, skoki przez przeszkody naturalne. Muszą wykazać się umiejętnością orientacji w terenie. W 2019roku Emilka zdobyla tytuł mistrza Warmii i Mazur w tej właśnie kategorii.